19 mar 2017

Q&A #1: Gdzie znaleźć host family jeśli nie jadę przez agencję?

Hej hej! Dzisiaj tak jak w tytule postaram się wam przybliżyć to, jakie macie możliwości szukania rodziny goszczącej jeśli wyjeżdżacie na własną rękę. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, ale możliwości jest dość dużo więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli jesteście ciekawi tego tematu to zapraszam do lektury 😀

1. Facebook 

Chyba nie muszę nikomu przedstawiać tej strony, ale czy nadaje się do szukania host family? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wyszukać odpowiednią grupę (np. au pair UK, host families in UK (zamiast UK możecie szukać z nazwą konkretnego miasta np. London lub Manchester). Czasami dziewczyny dodają posty, że wyjeżdżają już od swojej HF i pomagają im szukać nowej au pair, czasami to właśnie rodziny dodają posty, że kogoś szukają. Szukanie przez fb jest dobrą opcją, jednak większość ofert jest na dłuższy okres czasu (od 6 miesięcy do 2 lat) więc jeśli ktoś-tak jak ja chce wyjechać tylko na 3 miesiące to ciężko będzie coś znaleźć ale oczywiście warto obserwować posty w grupach i szukać! 

2. Au pair world
 
 Jest to chyba najbardziej znana strona. Bardzooo dużo dziewczyn (i chłopaków też! pamiętajcie, że nie tylko dziewczyny mogą wyjechać jako au pair) zakłada tam konta w poszukiwaniu rodzin, profili rodzinek też jest bardzo dużo więc jest w czym wybierać. Można tu znaleźć oferty na miesiąc, trzy miesiące, sześć, rok, dwa lata...Zakładając profil wpisujemy swoje preferencje odnośnie krajów jakie nas interesują, długości pobytu itp. po założeniu konta wszystkie rodziny które spełniają nasze preferencje znajdziemy na naszym profilu w zakładce "easy find". Minusem tej strony jest to, że mając zwykłe konto a nie premium (za które trzeba oczywiście zapłacić) mamy ograniczoną liczbę wiadomości do wysłania, jednak to jeszcze żaden problem bo to dość duży limit (do 30 wiadomości dziennie) bo musicie pamiętać też o tym, żeby nie czekać aż rodziny się do was odezwą tylko wysyłać do nich wiadomości. Na au pair world większość rodzin ma wykupione premium z tego co zauważyłam jednak, kiedy rodzina ma zwykłe konto i wy również to nie dostaniecie wiadomości. Nie można w żaden sposób tutaj sprawdzić czy rodzinka ma premium czy też nie więc pozostaje pisać i pisać do wszystkich rodzin, które wam odpowiadają! 😉  Dodatkowo na maila będą wam przychodzić wiadomości o nowo zarejestrowanych rodzinach, które odpowiadają waszym kryteriom, oraz powiadomienia jeśli otrzymacie wiadomość.

3. Au pair com


 Jest to strona bardzo podobna do au pair world, jednak trochę mniej znana. Działa na praktycznie takich samych zasadach, łącznie z tym, że do otrzymania wiadomości konieczne jest posiadanie konta premium przez jedną ze stron. Tak samo możecie tu znaleźć dużo rodzin, które szukają au pair na różne okresy czasu, od bardzo krótkich na bardzo długie. Na maila przychodzą powiadomienia o otrzymanych wiadomościach i czasami o nowych rodzinach. Strona jak najbardziej godna polecenia, warto założyć konto. 


4. Gumtree


 Tam gdzie ja mam wpisane London możecie wpisać dowolne miasto w UK i szukać, szukać i jeszcze raz szukać! Jednak na tej stronie rodziny (prawie wszystkie) szukają kogoś ASAP czyli trzeba szukać maks miesiąc albo i mniej przed planowanym wyjazdem, no i zazwyczaj też są to oferty długoterminowe. 


   Są to najbardziej popularne (i darmowe! sama rejestracja na wszystkich tych stronach nic was nie kosztuje) metody szukania HF, istnieje jeszcze parę stron dla au pair (great au pair, easy au pair, need au pair) jednak z tego co zauważyłam strasznie dużo jest tam fałszywych ofert (kieszonkowe wysokie jak cholera ok 400GBP tygodniowo, zdjęcia rodziny z okładki gazety itp). Musicie być ostrożne szukając, nie dajcie się nabrać na takie coś!
 
Na dzisiaj to już chyba tyle, następny post planuję zrobić o pytaniach do rodzinki, pojawi się już za niedługo! Ps. widzę, że trochę osób czyta wpisy ale nikt nie komentuje, więc zapraszam do tego, jeśli macie jakieś pytania też możecie śmiało pytać o wszystko! 😁

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka